Home O klubie

O klubie

Klub Żeglarski LOK „Popiel” [mapka] położony jest w Kruszwicy w południowej części województwa Kujawsko – Pomorskiego w odległości 16 km od Inowrocławia, na trasie Konin – Bydgoszcz. Klub zrzesza ponad 100 członków uprawiających turystyczne żeglarstwo śródlądowe oraz miłośników jachtingu motorowego i windsurfingu. Na terenie klubu stacjonuje ponad 70 jednostek pływających zrzeszonych członków  oraz  jednostek  klubowych.

Usytuowanie klubu nad Jeziorem Gopło, w południowej części Kruszwicy w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia, stanowi idealne miejsce dla rekreacji i wypoczynku, nie tylko dla żeglarzy, ale również dla wszystkich pragnących wypocząć na łonie natury. Możliwość wypłynięcia w stronę północną Notecią, Brdą do Wisły, a w stronę południową Kanałem Konińskim przez Jeziora Ślesińskie do Warty i dalej do Odry.

Baza duża powierzchnia ośrodka pozwala na przyjmowanie gości z namiotami lub przyczepami campingowymi, organizację ogniska oraz imprez masowych, biwaków.

Żeglarzom oferujemy: pomosty cumownicze, slipowanie łodzi żaglowych, wyżywienie w pobliskim hotelu „Sportowym”, szkolenie na stopnie żeglarskie, usługi szkutnicze w zaprzyjaźnionym warsztacie szkutniczym, przechowywanie sprzętu pływającego, itp.

Gości oraz osoby zainteresowane działalnością klubową  zachęcamy do kontaktu.

Zarząd Klubu LOK Popiel w Kruszwicy

e-mail:  zarzad@kzpopiel-kruszwica.org

All for Joomla All for Webmasters