JUNGA K.Ż. POPIEL

 

aktualnosci.jpgo_klubie.jpgkalendarz_imprez.jpgzarzad.jpgkronika_klubu.jpgbrac_zeglarska.jpgjunga_kz_popiel.jpggaleria.jpglinki.jpgarchiwum.jpgkontakt.jpg

 

Na początku wakacji letnich 2012, w naszym klubie, rozpoczęła działalność  szkółka żeglarska dla małych dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Pod okiem instruktora dzieci uczą się podstaw żeglarstwa, etykiety żeglarskiej, bezpiecznego zachowania na wodzie. Młodzi adepci żeglarstwa pływają na optimistach, a w czasie odpoczynku na łódkach wiosłowych i kajakach.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po cztery godziny. Na początku miesiąca sierpnia dzieciarnia brała udział w całodziennym rejsie po Gople na pokładzie DeZety "Dar Ciechu" użyczonej na tą okazję przez dyrektora Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny Romualda Jaskólskiego. W trakcie rejsu dzieci śpiewały szanty, upiekły kiełbaski na ognisku i w dobrych humorach, choć zmoczone od deszczu, późnym wieczorem wróciły do portu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Piotra Zielińskiego za to że, podjął się być kapitanem "rozbrykanej" DeZety.

2 września dzieci popiszą się swoimi umiejętnościami żeglarskimi podczas dożynek parafialnych w Kruszwicy. Młodzi żeglarze będą brali udział w paradzie żagli. Wypatrujcie pod amfiteatrem najmniejszych białych żagli - to nasi przyszli mistrzowie olimpijscy :)

Foto relacja...[TUTAJ]


 

 

Meteorogram

Zagłosuj!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  admin@kzpopiel-kruszwica.org